לשירות לקוחות| חייגו
ראשון – חמישי: 11:00-18:30 | שישי: 11:00-15:00

הדרך הנכונה להבריש / לסרק את בעל החיים שלך

היתרונות הבריאותיים בסירוק והברשת בעל החיים שלך:
בעת ביצוע פעולת ההברשה כדרך קבע מאפשרת לנו להעיף מבט על העור של בעל החיים ולהיות ערניים לכל בליטות חדשות, גושים, שריטות או אדמומיות לא מוכרת תוך כדי הטיפוח.
אם אתם מברישים את בעל החיים באופן קבוע, תהיו ערניים לכל שינוי בצבע עורו או לשינויים שונים בגוף.
אסור לנו לשכוח שזיהומים חיידקיים רבים, עקיצות חרקים, סרטן העור יכול להתחיל עם בליטה אחת או שתיים. ולכשהבחנו בהם בטרם עת הסיכוי לטיפול מלא הוא גבוה.

פעולת ההברשה או הסירוק יכולה להיעשות בבית או במספרה לבעלי חיים.
קשרים בפרווה נגרמים כאשר הפרווה אינה מטופחת כראוי , הקשרים הינם חבילות הדוקות של פרווה שקשה להפריד ביניהם .
הקשרים נהיים גדולים יותר ללא הברשה או סירוק ואם לא יוסרו הם עלולים ליצור מרחב מחייה אידיאלי לחיידקים, פשפשים, לכלוך ועוד, וליצור בעיות עור רבות.
את הקשרים יש להסיר בזהירות רבה עם מסרק המיועד לכך או……….. טיפ קטן במקרה של קשר עמוק, עם זוג מספריים מדללים ניתן בקלות לפתוח קשר עקשן.

 

מסרק יעודי מצויין לפתיחת קשרים:

תועלת בריאותית נוספת היא הרגשת רוגע . תתפלאו….. בעלי החיים אוהבים להיות מוברשים אם פעולת ההברשה נעשית ע”י מברשת נכונה ואיכותית.
במיוחד כאשר הפעולה נעשית מגיל צעיר בשלב מוקדם ונעשה באופן קבוע.
פעולת ההברשה מעסה את העור, משחררת את העור יבש, מעודדת את מחזור הדם וזקיקי השערה ונותנת הרגשה נפלאה.
בעלי חיים רבים חווים רגיעה אמתית מפעולה זו .
הכלים לביצוע ההברשה והסירוק:
לפני שאנחנו מפרטים על האביזרים בהם מומלץ להצטייד, חשוב לדעת ולהכיר את סוג הפרווה של בעל החיים שלנו, הנושא יותר פשוט אצל חתולים וסוסים,
קשה יותר בכלבים, שם יש צורך להכיר את סוג הגזע והפרווה של הכלב.
ישנם גזעים עם פרוות כפולות, גזעים עם פרוות קשיחות ועוד.
ישנם גזעים אשר משירים את הפרווה וישנם כאלו שבכלל לא. ולכן חשוב להתאים לכל גזע של בעל החיים מברשת ומסרק מתאימים.
לחתולים בעלי שיער קצר עד בינוני כמו הרוסי הכחול, בנגלי, רגדול, מיין – קון או אפילו חתול הרחוב שאימצנו בחום אל ביתנו ועוד…
נתאים את המברשות שיער חזיר ופינים – או – שיער חזיר במקרה של פרווה קצרה.
אותם כלים ישמשו אותנו גם לכלבים בעלי פרוות קצרות עד בינוניות.

לחתולים בעלי שיער ארוך כמו הפרסיים, הימלאיה ועוד… נתאים מברשות פינים למיניהם
וכאן ניתן לראות את כל ליין המברשות והמסרקים. אותם כלים ישמשו אותנו גם לכלבים בעלי פרווה ארוכה.

דוגמא למברשת פינים 27 מ”מ אורך פינים:

כמובן שלפני שאנחנו מתקרבים לפרווה עם המברשת או המסרק אותם בחרנו, עלינו להצטייד במוצר לא פחות חשוב – ספריי ההברשה !
הספריי מבצע פעולה חשובה מאוד, הוא מכין את הפרווה, מחדיר לחות לתוכה ועוזר לנו לבצע את פעולת ההברשה והסירוק בקלות רבה .
ספריי ההברשה מונע את שבירת הפרווה ושומר על לחות הפרווה במשך כל זמן העבודה ואף מעבר לכך, מונע כאבים לבעל החיים בזמן ההברשה
ומאפשר לנו לקבל תוצאה סופית של שיער חלק, נעים למגע ומבריק .
השימוש בספריי ההברשה נעשה ממרחק של בין 30 ל – 50 ס”מ מהפרווה
(ללא צורך להרטיב את הפרווה עם הספריי, יש ליצור שכבת ‘טל’ על הפרווה לפני שאנו מתחילים את ההברשה והסירוק).

דוגמא לספריי הברשה:

כיצד לבצע את פעולת ההברש הסירוק:
על מנת שבעל החיים שלנו יוכל ליהנות מהתהליך, חשוב לחשוף אותם בשלב מוקדם ככל האפשר ובאופן חיובי לכלי הטיפוח ולתהליך עצמו של ההברשה והסירוק.
יש לשלב את תהליך ההברשה כבר בגיל צעיר ולחשוף את הנושא כמשהו חיובי.
רצוי לשלב בתהליך ההברשה אפילו כמה פינוקים טעימים או צעצועים כתהליך של הסחה. את תהליך הטיפוח בגיל צעיר יש לבצע בשלבים,
בכל פעם להגדיל את זמן ההברשה עד אשר הגור מתרגל לפעולה ואף נהנה ממנה .
על המפגשים הראשונים להיות קצרים מאוד, משהו כמו דקה או שתיים. אם נכריח את בעל החיים להיות מוברש, אנחנו ניצור רושם רע ומתמשך.
חשוב לבחור ולרכוש מברשת או מסרק מאיכות טובה, כזאת שלא תכאיב לבעל החיים בעת ההברשה, לא מעט בעלים של כלבים וחתולים נוהגים לרכוש מברשות ומסרקים זולים כאלו שנראים להם מתאימים או לפי המחיר, אך עלולים לגרום נזק, שריטות וכאב מתמשך לבעל החיים.
חשיבות בחירת המברשת או המסרק היא עצומה להמשך הדרך.
ההמלצה שלנו היא לבחור בשלב הראשון מברשת עם פינים, או מברשת סיכות (מגרדת). הסיבה להמלצה הזאת שלנו היא לאפשר לבעל החיים להתרגל לפעולה ללא שום כאב גם כאשר המברשת תהיה במגע עם העור. מברשות אלו והמרווחים הגדולים שיש בין הפינים מאפשרים תנועה נעימה ועדינות רבה ללא שום כאב לבעל החיים .

לאחר שהרגלנו את בעל החיים לפעולה הנעימה של ההברשה במברשת הפינים, נוכל לשלב בהמשך גם את מברשת הפינים ושיער החזיר הצפופה יותר, המברשת הזאת משלבת פרט לאלמנט העיסוי לכלב גם איסוף של שיער שסיים את תפקידו וגם מרעננת את השיער הקיים ונותנת פיניש של ברק בסיום הפעולה .
חשיבות השימוש במברשת עם פינים ושיער חזיר היא עצומה בהשוואה לשיער סינטטי, מברשות העשויות מסיבים סינטטיים גורמות לתופעת של חשמל סטטי ועשויות לבצע בדיוק את הפעולה ההפוכה ( קשרים וכניסה של לכלוך לעומק הפרווה ) ולכן הדגש החשוב מאוד על השימוש בשיער החזיר .
לכל אוהבי בע”ח אני מדגיש כי לא מבוצעות פעולות של הריגת חזירים על מנת להשתמש בשיערם.

לאחר שהשתמשנו במברשת הפינים ושיער החזיר נוכל לראות שינוי משמעותי הן בטקסטורה של השיער והן במגע . אני בהחלט לא ממליץ לחשוף את בעל החיים בשלב הזה לכל סוגי המברשות האגרסיביות שעלולות למשוך בכוח את עודפי השיער ולפגוע במרקם העור העדין של בעל החיים , השימוש במברשות האגרסיביות עלול ליצור אצל בעל החיים רתיעה והרגשה של פעולה שלילית על התנהגות שביצע, אין צורך להשתמש בכלים אגרסיביים על מנת להשיג תוצאות רצויות . ניתן לשלב מברשת ומסרק ולהשיג תוצאות טובות יותר ללא פגיעה בבעל החיים ואף לשיתוף פעולה מלא מצדם. .

דגשים עיקריים :
ישנם כמה דברים שכדאי לזכור בעת ולפני הברשה או סירוק בעל החיים :
· לפני שאנו מתחילים בפעולת ההברשה או הסירוק של בע”ח, יש לדאוג להשתמש בספריי הברשה ולהתיז ממרחק של 50-30 ס”מ .
· פעולת ההברשה או הסירוק צריכה להיעשות באופן קבוע, יש להיות עדין יותר במיוחד באזורים הרגישים כמו המפשעה, בטן, אוזניים ומתחת לזרועות .
· יש להשתמש במברשות טובות ועדינות, נסו קודם להעביר מברשת על כף היד שלכם לראות שהיא אינה גורמת לכם לשריטות או לכאב, ובאותו הלחץ שאותו הפעלתם
על כף היד שלכם וזה הרגיש נעים, תפעילו על בעל החיים שלכם. מה שכואב לכם יכאב גם להם!
חשוב לרכוש מברשות איכותיות , מברשת איכותית היא השקעה טובה ולטווח ארוך, ההבדל בין מברשת איכותית לאחת שאינה, היא הרצון של הכלב לתת לכם להבריש בסבלנות ובהבנה.
· אם נתקלתם במהלך ההברשה בקשר, נסו להתיז על הקשר מעט מספריי ההברשה ולנסות לשחרר אותו ע”י חצייתו לשניים בעזרת האצבעות או בשימוש במסרק בעדינות רבה תוך תפיסה   של בקשר בבסיסו. אסור להשאיר קשר קטן ללא טיפול, זכרו קשר קטן עתיד להפוך לראסטה גדולה עם כל הבעיות שהיא גורמת .
· טיפול בקשרים גדולים או ראסטות מצריך שימוש בספריי הברשה ומסרק. יש לעבוד בעדינות ובתנועות קלות ועדינות עד לשחרורו, במידה והקשר או הראסטה ממענות להשתחרר ניתן       לקחת מספרי דילול ולגזור בבסיס הקשר כמה שיותר קרוב לעור על מנת לא לגזור בטעות את עור בע”ח לסרק ולהוציא את השאריות.

 

לצפייה בכל המברשות שלנו לחתול ולכלב 

שתף עם חברים