לשירות לקוחות| חייגו
ראשון – חמישי: 11:00-18:30 | שישי: 11:00-15:00

המדריך המושלם להתאמת תכשירי הטיפוח עבור חיית המחמד

ישנם המון סוגים שונים של שמפו ומרככים לחיות מחמד הזמינים כיום בשוק למוצרים לבעלי חיים.
זה יכול להיות מאוד מבלבל לבחור את האחד המתאים בדיוק לחיית המחמד שלך
הנה כמה עצות מובילות:
השתמשו תמיד  במוצרים אשר פותחו והותאמו במיוחד לרמת חומציות העור של חיות המחמד !
לעולם אל תשתמשו באלו המיועדים לאנשים מכיוון שרמת החומציות של העור שלנו היא בהרבה יותר גבוהה מזה של בעל החיים שלנו, דבר העלול לגרום לגירוי העור של החיה שלנו.

* אנא שימו לב לקישורים רלוונטיים המסומנים בכוכביות.

אז לפני קבלת החלטות, נשאל את עצמנו כמה שאלות בסיסיות:

  • בנוסף לניקוי פרוות בעל החיים שלי, מה הבעיות שאני מנסה לפתור , או אלו תנאים אני מנסה לשפר?
  • האם לחיית המחמד יש פרעושים?
  • האם יש לחיית המחמד בעיות עור? כמו עור יבש ומגורה עם קשקשים? אזורים כואבים, דלקת עור או “הוט ספוטס”?
  • האם לכלב שלי יש בעיית ריח כתוצאה מבעיות כרוניות כמו סבוראה, אקזמה, אלרגיות או דרמטיטיס?
  • האם מצב הפרווה ישתפר מריכוך המונע היווצרות קשרים?

* זכרו, אם לחיית המחמד שלכם יש בעיית עור שאינה משתפרת אפילו אחרי שימוש בשמפו מיוחד לחיות מחמד. פנו לווטרינר, רק הוא יכול לקבוע אם בעל החיים סובל מבעיה כרונית המצריכה טיפול נוסף.
שמפו
לפניכם רשימת סוגי השמפו הנפוצים בשוק בתוספת תיאור קצר על מנת לעזור לכם מה הוא סוג השמפו הטוב ביותר למען ניקיון ובריאות חיית המחמד שלכם.

שמפו נגד פרעושים וקרציות
אם חיית המחמד שלכם סובלת כרגע מבעיית פרעושים או קרציות, הוא זקוק דחוף לטיפול וחפיפה בשמפו נגד פרעושים וקרציות.
עקיצות פרעושים גורמים לתגובות אלרגיה וגרדת בעור, הגורמות לחיית המחמד להתגרד גם לאחר שנפטרנו מהפרעושים.
גירודים ממושכים עלולים לגרום בהמשך לדלקות עור, פצעים וזיהומים.
(במקרים של רגישות שמתפתחת נמליץ לכם על  *שמפו טיפולי לרגישות לעקיצות פרעושים* של EQyss)
תזדקקו לשמפו שקוטל פרעושים וקרציות הנמצאים על הכלב בזמן הרחצה.
באופן מסורתי תכשירי רחצה נגד פרעושים וקרציות לחיות מחמד מכילים חומרי הדברה מקבוצת הפירתרואידים ועל כן תמיד יש להשתמש במוצרים אלה בזהירות יתרה ולעקוב אחר הוראות היצרן במדויק.
לא להשתמש במוצרים אלה על גורים צעירים, מתחת לגיל 12 שבועות.
במקרה של מכת פרעושים וקרציות בגורים צעירים, אפשר להשתמש במוצרים לקטילת פרעושים וקרציות טבעיים הבטוחים יותר לשימוש, למשל שמפו המכיל את שמן הנים (האזדרכת ההודית). אם אתם מחפשים תכשיר ללא שטיפה שתוכלו להשתמש על כלבכם בין החפיפות. אפשר למצוא תכשירים בצורת תרסיס או קצף, תכשירים אלה בעלי פעולת ניקוי בנוסף לפעולת קטילת הפרעושים והקרציות. שמפו קוטל פרעושים אינו בעל פעילות ממושכת ועל כן יש להמשיך בתוכנית מניעתית נגד פרעושים וקרציות.

שמפו רב תכליתי
קבוצה זו של תכשירי שמפו בעלי נוסחה לחפיפה שגרתית או יומיומית. שמפו עם פעולת ריכוך איכותי שניתן למצוא מגוון איכותי תחת הקטגוריה *מוצרי טיפוח / שמפו / לשימוש יום יומי וניקוי עמוק *.

שמפו לעור רגיש
תכשירי שמפו אלה פותחו ונוסחו במיוחד לחיות בעלות עור רגיש. תכשירים אלה עדינים מאוד ועוזרים במקרים של עור יבש ומגורה. לרוב הם יכילו רכיבים העוזרים להחדיר לחות כמו גליצרין, שיבולת שועל, שמן חוחובה ואלוורה. שאותם ניתן למצוא במגוון הרחב שלנו שהינם בעלי נוסחה עדינה, מרגיעה מושלמת לפרוות בעייתיות.

שמפו מנטרל ריחות
תכשירי שמפו אלה פותחו על מנת להפיג ריחות לא נעימים מבעלי חיים המפרישים ריחות חזקים. שאותם ניתן למצוא בקטגוריה
*מוצרי טיפוח / שמפו / לשימוש יום יומי וניקוי עמוק *.
אם אתם חופפים את בעל החיים על בסיס קבוע ועדיין סובלים מריחות לא נעימים ייתכן והכלב סובל מבעיית עור כמו סבוריאה למשל.
במקרה שאתם חושדים שלכלב קיימת בעיית עור, נסו להשתמש בשמפו וספריי טיפולי המיועד לזה  *שמפו וספריי טיפולי לעור מגורה*

שמפו טיפולי
אם כלבכם (או החתול) סובל מבעיית עור, נסו שמפו טיפולי לחיות מחמד. תכשירי שמפו לכלבים אלה פותחו במיוחד לטפל באזורים מיובשים או לחים וגם קשקשת. סבוריאה היא בעיית עור נפוצה בכלבים הגורמת לשילוב של הפרשת שומן מוגברת ועור יבש מאוד.
תכשירים לטיפול בסבוריאה לרוב יכילו, חומצה סליצילית, זפת פחם, וגופרית כדי להפחית את ההפרשות השומניות ובמקביל להחדיר לחות לעור. שמפו ותרסיס המיקרוטק שלנו אינם מכילים חומרים אלה כיוון שהם פועלים בטכנולוגיה ושילוב חומרים חדשני, על כן הם אינם שורפים ואינם בעלי ריח חריף כמרבית תכשירי העור הטיפוליים הקיימים בשוק. אם כלבכם סובל מבעיית עור חוזרת ונשנה הקשורה לסבוריאה נסו להשתמש בשמפו ובתרסיס זה. במקרה שלא חל שיפור בבעיית העור אנא התייעצו עם וטרינר.

שמפו אל-דמע
אם העיניים של כלבך נהיות אדומות, מגורות ושורפות בזמן המקלחת, נסה שמפו אל-דמע מיוחד לחיות מחמד. תכשירי שמפו אלה פותחו במיוחד כדי לא לשרוף בעיניי הכלב הרגישות ויעזרו להפוך את זמן המקלחת לנעים ונסבל יותר עבור הכלב שאותם תוכלו למצוא במגוון שלנו.

שמפו העוזר במניעת נשירה
אם לכלבך בעיית של נשירת שיער מרובה, נסה להשתמש בשמפו בעלי מחדירי לחות כמו *שמפו על בסיס חלבון משי/שקדים*
של EZ-Groom  וכן  *שמפו טבעי מחזק צבע וטקסטורהשל EQyss. כמו כן ברשותנו תכשיר ייחודי, *מרכך משקם פרווה. להצמחת וחיזוק שיער פגום*

שמפו מלבין או מגביר צבע
אם פרוות כלבך אינה בוהקת כפי שהיא יכולה להיות נסה שמפו מלבין לפרוות לבנות. שמפו מסוג זה נועד להסיר כתמים לא רצויים מבלי להשתמש בחומרים כימיים קשים וחריפים. שאותם תוכלו למצוא בקטגורית *מוצרי טיפוח / שמפו / לשימוש עם מגבירי צבע*.

מסירי כתמי דמעות
לחלק מהכלבים והחתולים יש כתמי דמעות כהים ולא יפים בפינת העיניים כתוצאה מניקוז כרוני של דמעות.
למסיר דמעות נוסחה עדינה ובטוחה לניקוי וחידוש הברק של הפרווה מסביב לעין.אנו נמליץ לכם להכנס לקטגוריה שלמה למוצרים שעובדים להסרת כתמים ולראות כל מה שקיים

שמפו מגביר צבע

אם לכלבך פרווה שחורה, זהובה או חומה. אתה יכול להציג את מלוא הצבע הטבעי והחם באמצעות שימוש בשמפו מגביר צבע. לרוב, תכשירי אלה אינם מכילים צבע ובעלי נוסחה ייחודית המחזירה את הברק והבוהק הטבעי של השיער מבלי לעשות שימוש בחומרים כימים קשים וחריפים שאותם תוכלו למצוא בקטגורית *מוצרי טיפוח / שמפו / לשימוש עם מגבירי צבע*

שמפו ללא שטיפה
אם כלבך מפחד ממים, או לא אוהב להרטב, או שאתה מעדיף אפשרות לניקוי ללא מקלחת רטובה. אתה יכול לשקול את אפשרות השימוש בשמפו ללא שטיפה. שמפו זה הוא הבחירה הנכונה בשבילך. בשמפו מסוג זה ניתן להשתמש בין החפיפות כטיפול נקודתי או כאלטרנטיבה כשאין צורך בשטיפה מלאה. פשוט מרססים על האזורים המלוכלכים, מנגבים ומברישים. כל כך פשוט!

החשיבות לשימוש במרכך שיער
הבעיה היחידה כאן בארצנו הקטנה שהפכו את המילה Conditioner בעברית למרכך. מה שנותן את הסיטואציה שהתכשיר בעצם מרכך את הפרווה, מה שלא רצוי בכלל בכמה וכמה גזעים במיוחד לפני תערוכות. כמו: פודל, בישון, סקוטיש טרייר, ווסט היילנד טרייר ועוד.
אז הרשו לי לחדש לחלקכם משהו:
המילה Conditioner, המובן של המוצר הוא בעצם מחדיר לחות !! כמובן שלכלבים שציינתי מעלה אתאים את המוצר שמתאים ספציפית לפרווה שלהם, מה שאומר שגם אם אשפוך בקבוק שלם על הפרווה….. הפרווה לעולם לא תתרכך !

אז למה זה חשוב בעצם
?
כולנו יודעים איך נראית שיערה תחת מיקרוסקופ ? לאלו שלא יודעים……
השערה מורכבת משלוש שכבות עיקריות: ליבת השיער, קליפת השיערה ומעטפת השיערה (קטיקולה).
מעטפת השיערה זה מה שמעניין אותנו ואם נתבונן תחת מיקרוסקופ נראה שהיא בנויה כמו קשקשי דג ואנו רוצים שהם יהיו שטוחים וחלקים בכדי שהפרווה תראה יפה וחלקה.
מה שמאפשר לפרווה להשאר חלקה ושטוחה הוא ה – חֵלֶב, שמופרש מבלוטות הנמצאות בבסיס כל שיערה בפרווה.
החלב “משמן” את הפרווה ומונע ממנה להתייבש, אך…… גם יוצר לכלוך.
מה שעושה פעולת החפיפה בשמפו הוא מנקה את הפרווה אך גם מסיר את החלב לאחר השטיפה יחד עם השומנים והלכלוך.
לאחר החפיפה הפרווה מרגישה נקיה מלכלוך ואנחנו מרוצים אך…. הפרווה נשארת ללא חלב שגרם להחלקת מעטפת השיערה.
מה שייצור מטענים שליליים ויגרמו לקשקשי השיערה להתרומם.
מה שמשאיר אותנו עם פרווה יבשה, בעלת מטען שלילי שפוגם במראה שלה.
בכדי להשיב לפרווה את המראה המבריק ואת מה שאיבדנו לאחר החפיפה, נצטרך משהו שומני שיחליף את החלב ויאפשר לקשקשי מעטפת השיערה לשוב למקומם. ולכאן נכנס לתמונה ה”מרכך” / מחדיר הלחות שטעון בהמון מטען חיובי שנמשך לשלילי. החומצות שנמצאות במרכך מעלות את החומציות של סביבת הפרווה ומחזקות את הקשרים בין הקשקשים וכך הם נצמדים מחדש והפרווה חוזרת למראה החלק, המבריק והבריא.

אם יש לכם בעיות של קשרים בפרוות הכלב נסו להשתמש במרככים שנועדו במיוחד לפרימת קשרים, מה שיקל משמעותית את הברשה וסירוק הפרווה. הם גם מפחיתים היווצרות של חשמל סטטי ובנוסף גם יוסיפו לפרווה ברק.

שתף עם חברים